Arsenali kthehet te fitoret, kryeson Liverpool e Chelsea

Posted: August 24, 2013 in Uncategorized
Tags:

Image

Ka gabuar në javën e parë brenda në shtëpi, por jo në ndeshjen e dytë, madje duke fituar jashtë fushës, në transfertën e vështirë me Fulham. Kështu Arsenal lë pas startin e keq, duke fituar 3-1. Duket se fitorja e pastër 3-0 në Stamboll kundër Fenerbahçes për fazën “play-off” të Ligës së Kampioneve ka ndikuar te të besuarit e Arsen Wenger, duke marrë pikët e para edhe në kampionat. Ndërsa Liverpuli e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme Premier Ligën këtë sezon. Kishte vite që të kuqtë nuk e nisnin me dy fitore radhaz. Ashtu si edhe në javën e parë, Liverpuli ka fituar 1-0, por fitorja e djeshme ka pasur më shumë vlerë, pasi është arritur në fushën e Aston Villa. Me 6 pikë, Liverpool merr përkohësisht kryesimin e kampionatit anglez së bashku me Chelsea. Të dielën është radha e Manchester City  dhe e Tottenham, që do të ndeshen përkatësisht ndaj Cardiff dhe Swansea. Ndërsa të hënën do të ndeshet Manchester United kundër Chelsea, që mbyll janë e dytë, një supersfidë që ia vlen për t’u ndjekur.

 

 • Java 2, Premier League
 • Fulham – Arsenal                    1-3
 • Everton – West Brom              0-0
 • Hull City – Norwich                  1-0
 • Newcastle – West Ham           0-0
 • Stoke City – Crystal Palace     2-1
 • Aston Villa – Liverpool              0-1
 • Të dielën
 • Cardiff – Manchester City        17:00
 • Tottenham – Swansea            17:00
 • Të hënën
 • Manchester United – Chelsea   21:00

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s